Anasayfa / Antika Eşya Shop / Antika El Dokuma Halı Alanlar

Antika El Dokuma Halı Alanlar

El Dokuma Halı Alan Yerler

antika hereke el dokuma halı alan yerler

Antika, eski zamanlardan kalma, az bulunan, ince işlemeli, sanatsal motifli ve el emeğiyle yapılmış, çok değerli her türlü eşya ve yapıdır. Antikaların koleksiyonları yapılmaktadır. Antika eşyalar kimi zaman insanlarda bıraktığı farklı duygu, tat ve iz sebebiyle toplanırken, kimi zamanda gittikçe değer kazandığı için toplanmaktadır. Antikaları eski eşyalardan ayırmak için iyi gözlemlenmelidir. El dokuma halı fiyatları antika eşyalar, o döneme ait motifler ve işçilik taşımaktadır. Antika eşyalara bakıldığında ince detaylar, kıymetli işlemeler ve özen görülmektedir. Bunların başında da hereke halıları gelmektedir.

 El Dokuma Halı Alım Satım

Geleneksel Türk el halıları uzun yıllardır tüm dünyada tanınmaktadır ve pek çok halı meraklısının dikkatini çekmektedir. Türk kültürünü ve geleneklerini yansıtan bu halılar folklorik ve ekonomik değere sahiptir. Bu (antika halı)el halıları içinde en meşhur olanları hereke halılarıdır. Atalarımızın en önem verdiği halk sanatı halıcılıktı. Bu sanat geçmişten günümüze özenle yaşatılmıştır. Hereke halıları, geleneksel Anadolu halıcılığının yüzyılımızdaki birleşimidir. Hereke halıları oldukça sık dokunurlar.

Hereke Halı Alan Yerler

Bu el halıları içinde en meşhur olanları hereke halılarıdır. Atalarımızın en önem verdiği halk sanatı halıcılıktı. Bu sanat geçmişten günümüze özenle yaşatılmıştır. Hereke halıları, geleneksel Anadolu halıcılığının yüzyılımızdaki birleşimidir. Hereke halıları oldukça sık dokunurlar. Bu nedenle desenleri ayrıntılıdır. Hereke halıları Türk Düğümü ile dokunurlar ve İran halılarından daha dayanıklıdır. Hereke halıları 3 çeşittir. Yün, yün ipek ve ipek olarak 3 türde üretilmektedir. Genellikle ipekten üretilmektedir. Hereke halısı dünyanın en ince halısıdır. Bu halıların desenleri tamamen özgündür. En bilinen desen “Yedi Dağın Çiçeği”dir.

Sizde elinizde bulunan antika hereke halılarınızı firmamız aracılığıyla maddiyata çevirebilir ya da mağazamıza gelerek koleksiyonlarınıza yeni bir parça daha katabilirsiniz.

Hakkında Hilmi / Admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top