Anasayfa / antika eşya alım / Antika Eşya Alım Satım

Antika Eşya Alım Satım

Antika eşya alanlar

Eski zamanlardan kalma, tarihi değeri bulunan, nadir eşyalar antikalardır. Tarih boyunca kurulan devletlerden kalan ata yadigarıdır. Devletlerin yıkılması ve doğal afetler bu eşyaların çoğunun telef olmasına sebep olmuştur. Antika eşya fiyatları bunların yanı sıra antika eşyaların kıymetini bilmeyen, ata yadigarının değerini anlamayan kişilerin ellerine düşenler tamamen elden çıkmıştır.

antika eşya alan yerler

İslam, Türk, çağlar ve Osmanlı eserleri sayesinde ülkemiz, dünyanın en zengin antika eşyalarına sahiptir. Antika eşyaların değeri sadece tarihi ve nadide olduğu için değildir. Aynı zamanda olduğu dönemin sanatını yansıtmasıyla da alakalıdır.

Bazen küçük bir doku bizi eskilere, çok eskilere götürebilir. Eşyaların üzerinde hatıralar ve yaşanmışlıklar vardır. Her antikanın farklı bir hikayesi vardır. Antika eşyalar bazen eski zamanlardaki atalarımızı anlamamıza, onları anmamıza yardımcı olurlar. Günümüzde artık o kadar güzel korunmuş motifler, değerler, sanatsal işçilikler yoktur. Antika mobilya alan yerler buda onları özel ve değerli kılar. Uzmanlar malzemesine, renklerine, ustalığına ve modeline bakarak eserlerin antika olup olmadığını anlamaktadırlar.

Antika eşyaların yaşanmışlıkları ve yaşayacakları insanın yaşadığı ve yaşayacaklarından daha fazladır. Onlarda bırakılan izler, hatıralar onları daha da özel kılar. Antika eşyalar bağımlılık yapar. Çünkü eşyaların ruhu olduğuna inanlar o eşyalara dokunduğunda bir daha bırakamıyor. Nostaljik görünümüyle, insanlarda tazelediği anılarla her görenin bir daha dönüp baktığı çoğu zamanda dayanamayıp içeri daldığı antika dükkanları ilgi görmeye devam ediyor. Bu dükkanlar, insanlara uzun zamandır aradığı şeyi verebiliyor.

Hakkında Hilmi / Admin

2 yorum

  1. antika eşya satmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz. Bu işler nasıl oluyor ?

    • Tabi ki sadece bizi aramanız yeterli olacaktır hanfendi iletişim bölümüz de numaralarımız mevcut dur. İyi günler dilerim…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top