Anasayfa / Antika Eşya Shop / Antika Oyuncak Alan Yerler

Antika Oyuncak Alan Yerler

Antika oyuncak alanlar

antika oyuncak

Oyuncakların tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Yapılan kazılara göre ilk insanların bile oyuncakla oynadığı düşünülmektedir. Eski kentlerde yapılan kazılarda bulunan bebekler, pişirilmiş topraktan minyatür ev eşyaları, çeşitli hayvancıklar, tekerlikli küçük arabalar ve askerler oyuncağın binlerce yıllık geçmişi olduğunu gösterir. Antika oyuncak alım satım ilk toplar kilden yapılırdı ve zıplamazdı. Çocuklar bu topları yerde yuvarlayarak oynardı. Antika el yapımı oyuncak alan yerler oyuncak, çocukların eğlenip oyalanmasına yarayan oyun araçlarına verilen isimdir. Oyuncakların tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Oyuncaklar, milletlerin kültürüne ve çağlara göre farklılıklar göstermektedir. Bilinen en eski oyuncak toptur.

Eskiden elektronik oyuncaklar yoktu. Teknoloji ilerlemesine, devasa, akıllı oyuncaklar icat edilmesine rağmen eski oyuncakların verdiği mutluluğu hiçbir şey vermemektedir. Küçükten büyüğe herkes oyun oynamaktan hoşlanır. Antika osmanlı oyuncakları alanlar osmanlı dönemi çocuklarının en çok oynadığı oyuncaklar arasında; çember, tahta arabalar, düdük, tef, dümbelek, fırıldak, top, topaç, şakşak, kaynana zırıltısı ve aynalı beşikler yer almaktadır. Eskiden bebeklerin başları tahtadan ya da kilden yapılırdı. 18.yy ile birlikte porselen ve seramik de kullanılmaya başlandı. Gövdeleri tahtadan ya da içi talaşla doldurulmuş bezler ya da derilerden yapılırdı.

Antika oyuncaklar geçmişi tekrar gözümüzde canlandırır. Geçmişe ışınlanma bulunamasa da antika eşyalarla geçmişe tekrar gidebiliriz. Antika oyuncakları evin ya da ofisin bir kenarına koyarak geçmişin esintilerini yaşatabilirsiniz. Antika çember alan yerler çoğu insanlar hobi olarak antika oyuncak biriktirmektedir. Antika oyuncağınız varsa firmamız aracılığıyla satabilirsiniz. Eğer antika biriktirme merakınız varsa ya da evinize nostalji bir hava katmak istiyorsanız mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Hilmi / Admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top