Anasayfa / Antika Eşya Shop / Antika Tombak Alan Yerler

Antika Tombak Alan Yerler

Antika tombak alanlar

antika tombak satmak istiyorum

Tombak sanatı geleneksel kültür miraslarımızdan birisidir. Osmanlı döneminden günümüze kadar taşınmıştır. Bu sanat, altın ve gümüşün çok pahalı olmasından dolayı ortaya çıkmıştır. Antika tombak eşya alan antikacılar Osmanlının maden alanında yer alan tombak, altın görünümü ile bezenmiştir. Osmanlı sanatının gelişmesinde büyük rol oynamıştır. Zamanla tombak sanata diğer ülkelere de yayılmıştır.

Tombak sanatı, Osmanlı döneminde ilk olarak dini mekanlarda, mimari yapılarda ve askeri alanlarda sıkça kullanılmıştır. Antika tombak fiyatları Sonraları ise mimari süslemelerde, kap, vazo türü eşyalarda kullanılmaya başlanmıştır. Askeri teçhizat olarak kullanılan madeni sanat dalı olarak da önem görmektedir.

Tombak; altın, cıva karışımı ile harmanlanmış bakır eşyalara denir. Bu sanat aşağı yukarı tüm eserlerde kullanılmıştır. Tombak sanatı ile bezelenen eşyalar deforme olmaz. Bunun sebebi ise, yapılan karışım yüzeye sürüldüğünde objenin onu içine çekmesi ve objeyle özdeşleşmesidir. Tombak alan yerler Buda tabaka oluşumuna engel olur ve döküntü, darbe, çizik gibi olumsuz durumlar ile karşılaşmayı önler.

Tombak sanatıyla bezelenmiş eşyalarla evinizi güzelleştirebilirsiniz. Birçok göz alıcı eşyalar bulunmaktadır. Zerafet ve şıklığı çağrıştıran tombak bakırlar, günümüzde de sıkça kullanılan eşyalar arasındadır.

Osmanlı döneminde birçok tombak sanatı sunulmuştur fakat çok azı günümüze kadar gelmiştir. Maddi zorluklar açısından çoğu satılmış ve ya ihtiyaç duyulan alanlarda kullandıklarından kimisi de kaybolmuştur. Eğer sizde antika tombak bakırlarınızı satmak ya da tombak bakır eşyaları almak istiyorsanız firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Tombak bakırlarınıza hak ettiği değeri firmamız sizlere verecektir.

Hakkında Hilmi / Admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top