Anasayfa / İstanbul Antika Eşya Alım Semtleri / Sarıyer Antika Eşya Alan Yerler

Sarıyer Antika Eşya Alan Yerler

Sarıyer antika eşya alanlar

sarıyer antika eşya

Antika eşyalar nadir bulunur ve özeldirler. Bazı insanlar güzel buldukları için, bazı insanlar hobi için bazıları için zaman geçtikçe daha da değerlenecekleri için antika biriktirirler. Sarıyer antika satmak istiyorum bunlara da ‘koleksiyoncu’ denir. Bu antikaları satan mağazalara da ‘Antikacı’ denilmektedir.

Antika, eski zamanlardan kalma, az bulunan, ince işlemeli, sanatsal motifli ve el emeğiyle yapılmış, çok değerli her türlü eşya ve yapıdır. Antikaların koleksiyonları yapılmaktadır. Antika eşyalar kimi zaman insanlarda bıraktığı farklı duygu, tat ve iz sebebiyle toplanırken, kimi zamanda gittikçe değer kazandığı için toplanmaktadır.

Günümüzde ki eşyaların 100 seneyi geçse de antika olma özelliği yoktur. Çünkü günümüzdeki eşyaların sanatsal bir motifi ve işçiliği yoktur. Sarıyer eski eşya alan yerler günümüzde üretilen mallar genellikle fabrikadan çıkma ve mdf dir. Eskiden yapılmış eşyalar 30 yıllık bile olsa antika değerinde olabiliyorken günümüzdeki eşyalar 100 yıllık bile olsa o değere ulaşamıyorlar.

Antika eşyalar sessiz tarihtir. O eşyalarında bir yaşanmışlığı ve hisleri vardır. Antika eşyalar bulunduğunuz ortama bir ruh katarlar. Sarıyer antika mobilya alan yerler evinize tarihten gelen küçük bir dokunuşla ayrı bir hava katabilirsiniz. Gramofonda eski bir alaturka hoşunuza gidebilir. Bazen bir şarkıda, bazen de bir kokuda mutluluk yakalanmaktadır.

Koleksiyoncuların en çok ilgi duydukları bazı antikalar şunlardır; antika aksesuarlar, antika askeri malzemeler, avizeler, bakır mangal, semaverler, bindallılar, köstekli cep saati, cam eşya, aynalar, gramofon, taş plak, kurmalı saat, seramik eşya, bronz heykel, antika para, antika tabanca, antika araba, porselen lamba, halı ve kilim, bakır kazan, bakır ibrik, pirinç avize.

Hakkında Hilmi / Admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top